Fuzzbox mixtape november: Mesca - Darkstep Fuzzbox mix

Mesca (ofwel Yannick Imbrechts) was altijd al bezeten van raves op drum ‘n' bass en darkstepfeestjes. Hij begon zelf te draaien op z’n 19de, voornamelijk op feestjes bij vrienden thuis. Tuurlijk liep alles vlotter en beter en zo kwam hij enkele malen aan de bak in Der Machine in Leuven. Als dj organiseert hij nu ook een harde, industriële drum ‘n' bassconcepten zoals Budokai en Cresst. Zijn Darkstep mix is onze Fuzzbox mixtape van de maand november!

 

 

 

 

 

De eerste muziekplaten in zijn kast waren nochtans rockgetint. Denk maar aan namen als Limp Bizkit, System Of A Down en Hatebreed. Toch baande elektronische muziek zich stilaan een weg door de interesses van Yannick. Ergens is de link tussen de harde drums en bassen van rock en darkstep ook niet onlogisch. Nu zijn artiesten als Distance, Current Value, Trasher, Hidden, Broken Note, 16 bit, Chasing Shadows, The Panacea, Audio, Noise, Black Sun Empire, Breakage, Sukh Knight, Alix Perez, Limewax, Counterstrike, Eye-D en Cooh erg invloedrijk voor hem. Je vindt er ook enkele van terug in zijn mixtape!

Een zwiepende toon die uit de verte komt aangeschoten slaat om in enkele pruttelende warrige elektronicageluidjes bij A Town van Dead Phantoms. Wanneer vervolgens de slagmaat, bas en zelfzekere vocals bijvallen is de toon gezet en wiegt je hoofd mee. Het verschroeiende tempo dendert voort in Killing Machine van Counterstrike, SPL en Limewax. Enkele filmquotes fungeren als stilte voor de storm. De bas wordt nu vergezeld door iets meer claps en high-hats en ook de teneur klinkt een pak ruwer. Duuure van Cooh springt genadeloos hard op de kar. Bijna naadloos, want enkel de vocals waarschuwden ons ervoor sluit Jungle Techno van The Panacea aan. Vervolgens mogen de Dead Phantoms en Counterstrike hun tweede track in deze mix droppen met That’s It en Death Star in de Forbidden Society remix.

Na een remix leveren zij ook meteen een original track af (The Smasher), en dat is de meest kalme track tot nu toe.Technisch valt hier niets op aan te merken en qua vibe had hij ons mee vanaf de eerste tien seconden. Mesca doet hier straffe dingen. Current Value mag nu dubbel knallen met Precious en Hitman. En al kan het onze inbeelding zijn, wij horen er de heerlijke dreun uit instant filmklassieker Inception in. Rain en Sleepwalkers, de tracks van DJ Hidden (en nog eens Cooh) z’n tweeluik zijn een eerste tegenvaller. Donny maakt veel goed met Your World. De derde passage van Dead Phantoms is ook wat van het goede te veel; Fucking Snails kan ons minder bekoren dan zijn vorige werk in deze tape. Bij Legacy van Gancher en Nanotek gaat het wel terug de goede richting uit. Nanotek duikt onmiddellijk terug op als remixer van z’n eigen track met alweer Current Value: Overclock. De tracks vloeien bijgevolg heel keurig in mekaar. Het agressieve Battlefield van DJ Hidden en Eye-D laat niet veel over van de melodie. Schrille schuurtonen en een uptempo bas die ruig tekeer gaan zijn het recept daarvoor.

Misschien toch nog een opmerking: spijtig dat de tracklist niet meer gevarieerde namen bevat bij de artiestenkolom. Stuk voor stuk degelijke drum & basstracks maar toch keren vaak dezelfde namen weer. Zo ook Gancher, in samenwerking met Mumblz voor de track Brain Cracklin. Een intense sfeer door de echo’s in het lied versterken de vibe nog wat. They Are Human knijpt de tempovertraging helemaal weg en gaat met kickratels wild tekeer. Current Value werkte voor deze track samen met The Outside Agency. Iets meer melodie krijgen we bij Silent Killer. Met 6 Feet en Supremacy Bleeds is zijn moment de gloire aangebroken. GeinBreaker en een episch-heroïsch klinkende remix van Counterstrike helpen daarbij. 

eRRe en Dub Elements smijten met Popim de pees er terug nog harder op, ook al is dat een moeilijke opdracht. Cruize Of Fiction tekent voor de meest minimalistische track in dit uurtje: Unit 731Larum van GancherRuin en Triamer neemt bangend over en ook Life van Donny slaat diepe putten qua drumbass. Energie van Misanthrop en Phace gaat verder op dat zware elan met subbassen om u tegen te zeggen. Niks commercieel getint tot Noisia langskomt met een reverb van jewelste in Shellshock. Het machinegeweer van Counterstrike (tijdens Pentagram met Gein) wordt een laatste keer bovengehaald vooraleer Agent Orange van Limewax alles finaal neersabelt en wegdeemstert tot de realiteit terug de bovenhand neemt. Mindblowing, deze mixtape.

Tracklist:

Dead Phantoms - A Town (Original Mix)
Counterstrike, SPL & Limewax - Killing Machine VIP (VIP Mix)Cooh - Duuure (Original Mix)
The Panacea - Jungle Techno (Original Mix)
Dead Phantoms - That's It (Original Mix)
Counterstrike - Deathstar (Forbidden Society Remix)
Forbidden Society - The Smasher (Original Mix)
Current Value - Precious (Original Mix)
Current Value - Hitman (Original Mix)
DJ Hidden & Eye-D - Rain (Original Mix)
DJ Hidden & Cooh - Sleepwalkers (Original Mix)
Donny - Your World (Original Mix)
Dead Phantoms - Fucking Snail (Original Mix)
Gancher & Nanotek - Legacy (Original Mix)
Current Value & Nanotek - Overclock (Nanotek Remix)
DJ Hidden & Eye-D - Battlefield (Original Mix)
Mumblz & Gancher - Brain Cracklin (Original Mix)
Current Value & The Outside Agency - They Are Human (Original Mix)
Silent Killer, Gein & Breaker - 6 Feet (Original Mix)
Silent Killer - Supremacy Bleeds (Counterstrike Duo Mix)
Erre & Dub Elements - Popim (Original Mix)
Cruize Of Fiction - Unit 731 (Original Mix)
Gancher & Ruin - Larum feat. Triamer (Original Mix)
Donny - Life (Original Mix)
Misanthrop & Phace - Energie (Original Mix)
Noisia - Shellshock feat. Foreign Beggars (Original Mix)
Counterstrike & Gein - Pentagram (Original Mix)
Limewax - Agent Orange (Original Mix) 

Je mag Mesca altijd zelf contacteren via zijn Facebook pagina. Check zeker ook eens de rest van zijn proucties op zijn SoundCloud pagina!

Komt voor in dit artikel: Dubstep, Headline
spark
spark
logo