Nero - Crush On You

See video

De mix van dubstep en drum 'n' bassgeweld die het Britse duo Nero dit jaar al op ons losliet is op zijn minst indrukwekkend te noemen. Me & You, Guilt en Promises  sloegen al gensters in de hitparades en op elke fuif ter lande en nu laat de keizerlijke formatie opnieuw een kleine splinterbom op ons los. Crush On You is dan wel gebaseerd op een disconummer uit de jaren 80, maar klinkt toch helemaal hedendaags, ook dankzij de remixen van Brodinski, Knife Party en KillSonic. Als je daarbij nog optelt dat de videoclip werd ingeblikt door niemand minder dan So Me, dan weet je dat dit een succesverhaal wordt. Maar wisten jullie dat een absolute French house klassieker van Alan Braxe & Fred Falke de hitmakers van vandaag de dag al voorafging?

Daniel Stephens en Joseph Ray, zoals de mannen van Nero door het leven gaan, mogen ondertussen echt wel van een boerenjaar beginnen spreken. Met hun vorige singles scoorden ze al hoog in de charts en dat zal met deze Crush On You waarschijnlijk niet anders zijn. Waarschijnlijk doet de sample wel ergens een beeltje rinkelen, maar mocht dat niet het geval zijn dan frissen wij jullie geheugen wel even op.

In 1985 brachten The Jets, een Jackson Family-achtige groep, hun discosingle Crush On You uit. Waarschijnlijk konden de Amerikanen nooit vermoeden dat dit nummer als inspiratiebron zou dienen voor zoveel nummers jaren later. De vocals dienden dus als sample voor Nero, maar de achtergrondzang en beats werden ook al eens eerder gebruikt, met name bij de French House klassieker Intro van Alan Braxe & Fred Falke. Daarvoor werd diezelfde sample ook al eens gebruikt bij enkel meer obscure danceproducties, maar de meeste mensen zullen toch de link leggen tussen deze twee nummers:

 

Hoewel er in de jaren 90 ook een nogal foute cover van Backstreet Boy broertje Aaron Carter bijzat, spreekt de versie van Nero toch wat meer tot onze verbeelding. Het duo huurde de Fransman So Me in voor de videoclip en die kweet zich -zoals geweten van zijn clips voor Justice en andere electropioniers- weer uitstekend van zijn taak met een bruuske overgang tussen de liefelijke romantiek en de verstoorde wobbles en beats.

Het remixpakket dat binnenkort uitkomt bevat ook niet de minste namen. Pendulums zijproject Knife Party staat samen met KillSonic in voor de drum 'n' bassversies, Brodinski mag dan eerder de electrokant vertegenwoordigen. Beluister alvast zijn versie hier en bereid jullie al maar voor op de toekomstige release van deze nummers: 

Nero - Crush On You (Brodinski Remix) by Rec Room

Komt voor in dit artikel: Alan Braxe, Brodinski, Drum 'n' Bass, Fred Falke, KillSonic, Knife Party, Nero, So Me

Reacties

Apinkomoeg 4 oktober, 2011 - 03:20
afbeelding van Apinkomoeg

ein-de-lijk!

spark
spark
logo